Home / Teknoloji / Patlayan Samsung Galaxy Note 7’ye ilk dava açıldı

Patlayan Samsung Galaxy Note 7’ye ilk dava açıldı

Samsung, Galaxy Note 7 patlama sorunları ile halen uğraşmaya devam ediyor. Daha önce bir kullanıcı ön cebinde bulunana Galaxy Note 7’nin patlaması ile yaralanmıştı. Florida’da yaşayan adamın patlama nedeni ile vücudunda ciddi yanıklar oluşmuştu.

1474265299_indir.jpg

Samsung cep telefonu kullanıcı Jonathan Strobel tarafından Güney Koreli şirkete karşı patlama nedeni ile dava açıldı. Samsung ABD’de 1 milyon Not 7 modeli satmıştı. ABD güvenlik düzenleyicilerine göre şirket, Amerika’da 26 yanık, 55 maddi zarar raporu olmak üzere Amerika Birleşik Devletlerinde 92 rapor aldı.

Samsung açılan davalar hakkında herhangi bir yorum yapmadı.

About admin

Check Also

Snapchat, video kayıt yapan yeni gözlüğünü tanıttı

Snapchat dün bazı büyük değişiklikler duyurdu. İlk olarak şirketin adının Snap,Inc olarak değiştirildiği açıklandı. Ana şirketin adı kısaltıldı ancak uygulamanın adı Snapchat olarak devam edecek.

Şirket Snap adı ile ilk donanımını da açıkladı. Şirket video kayıt yapabilen bir güneş gözlüğü duyurdu. Sağ ve sol tarafta kamera merceklerinin olduğu gözlükte insanları uyarı için bir de yanan ışığı mevcut. Bir düğme ile açılan kamera ile 10 saniyelik video kaydı yapılabiliyor.  30 saniye kayıt için üç kez basılacak.

Gözlüğün pili bütün gün için yetiyor ve taşınabilir şarj ile dört defa daha şarj edebilirsiniz. 129,99 $ fiyata sahip olması beklenen gözlük, siyah, turkuaz ve mercan renkleri ile satışa sunulacak.

Bir cevap yazın