Home / Teknoloji / NASA, Dünya’daki yaşamın kaynağını bulmak adına asteroide araç gönderecek

NASA, Dünya’daki yaşamın kaynağını bulmak adına asteroide araç gönderecek

NASA, Dünya’daki yaşamın kaynağını bulmak, yaşam hakkında daha fazla şey öğrenebilmek ve diğer sorulara cevap bulabilmek adına yeni bir görev başlatacak. OSIRIS-REx isimli bu uzay görevi tam 7 sene sürecek ve başarılı olduğu takdirde Dünya’ya yakın olan bir asteroidden şu ana kadar alınmış en büyük örneğin gezegenimize getirilmesiyle sonuçlanacak.

1473264669_osiris-rexartistsconception.png

Asteroidler, Güneş Sistemi’nin en sakin üyelerinden birisi. Milyonlarca yıldır konumlarını ve şekillerini koruyan bu cisimler, bilim adamlarının söylediğine göre Güneş Sistemi’nin ilk formu hakkında birçok bilgiyi barındırıyor olabilirler. Bu bilgilerden yola çıkarak Dünya’daki yaşamın sırrının çözülebileceği düşünülüyor.

About admin

Check Also

Snapchat, video kayıt yapan yeni gözlüğünü tanıttı

Snapchat dün bazı büyük değişiklikler duyurdu. İlk olarak şirketin adının Snap,Inc olarak değiştirildiği açıklandı. Ana şirketin adı kısaltıldı ancak uygulamanın adı Snapchat olarak devam edecek.

Şirket Snap adı ile ilk donanımını da açıkladı. Şirket video kayıt yapabilen bir güneş gözlüğü duyurdu. Sağ ve sol tarafta kamera merceklerinin olduğu gözlükte insanları uyarı için bir de yanan ışığı mevcut. Bir düğme ile açılan kamera ile 10 saniyelik video kaydı yapılabiliyor.  30 saniye kayıt için üç kez basılacak.

Gözlüğün pili bütün gün için yetiyor ve taşınabilir şarj ile dört defa daha şarj edebilirsiniz. 129,99 $ fiyata sahip olması beklenen gözlük, siyah, turkuaz ve mercan renkleri ile satışa sunulacak.

Bir cevap yazın