Home / Teknoloji / Gelecekte ortaya çıkacak yeni meslekler

Gelecekte ortaya çıkacak yeni meslekler

Teknolojinin gelişmesi bazı mesleklerin yok olmasına neden oluyor ve yenilerinin doğmasını sağlıyor. İnsan geliştiği sürece devam edecek olan bu döngü, bundan birkaç sene sonra aklımıza bile gelmeyen mesleklerin ortaya çıkmasını sağlayacak.

Bu düşünceden yola çıkarak ve teknolojinin gidişatını değerlendirerek gelecekte ortaya çıkabilecek olan 5 mesleği sizler için derledik.

Robot veterinerliği

1472675349_boston-dynamics-wild-cat-3600x2400-best-robots-of-2015-robot-wild-cat-2778-1-720x480-c.jpg

Biyoloji ve teknoloji arasındaki farklılıklar gittikçe azalıyor. Bundan sadece birkaç sene sonra yarı robot, yarı hayvan olan canlılar hayatımıza girecekler ve bu canlıların sorunlarıyla ilgilenen bir meslek de ortaya çıkacak.

About admin

Check Also

Snapchat, video kayıt yapan yeni gözlüğünü tanıttı

Snapchat dün bazı büyük değişiklikler duyurdu. İlk olarak şirketin adının Snap,Inc olarak değiştirildiği açıklandı. Ana şirketin adı kısaltıldı ancak uygulamanın adı Snapchat olarak devam edecek.

Şirket Snap adı ile ilk donanımını da açıkladı. Şirket video kayıt yapabilen bir güneş gözlüğü duyurdu. Sağ ve sol tarafta kamera merceklerinin olduğu gözlükte insanları uyarı için bir de yanan ışığı mevcut. Bir düğme ile açılan kamera ile 10 saniyelik video kaydı yapılabiliyor.  30 saniye kayıt için üç kez basılacak.

Gözlüğün pili bütün gün için yetiyor ve taşınabilir şarj ile dört defa daha şarj edebilirsiniz. 129,99 $ fiyata sahip olması beklenen gözlük, siyah, turkuaz ve mercan renkleri ile satışa sunulacak.

Bir cevap yazın