Home / Teknoloji / Galaxy Note 7 içindeki bombaları Samsung kendi üretmiş

Galaxy Note 7 içindeki bombaları Samsung kendi üretmiş

Son günlerde, Samsung’un yakın zamanda tanıttığı Galaxy Note 7 telefonlarını, pil sorunları nedeniyle geri çağırması gündemden düşmüyor. Ancak Samsung için daha utanç verici bir gerçek daha ortaya çıktı. Gelen bilgilere göre yüksek özellikli phablet telefonun patlamalarına sebep olan pilin sorumlusu bir tedarikçi değil. Bu sorunlu pilleri Güney Koreli şirketin kendisi üretmiş.

Bir numaralı akıllı telefon üreticisi Samsung, başlatılan teslim sürecinden sonra pil sorunları nedeniyle Galaxy Note 7 birimlerini geri çağırdı ve hatalı pil ile tüm ekipmanı değiştirmek zorunda kalacak. Şaşırtıcı olan şey ise Samsung iştiraki olan Samsung SDI’nin arızalı pillerin büyük bir kısmından sorumlu olması.

1473157089_samsung-sdi.jpg

Kore Herald gazetesinin haberine göre, Galaxy Note 7’de kullanılan pillerin yüzde 70’i Samsung tarafından üretilmiş. Kalan birimleri ise ATL üretiyor. Önümüzdeki günlerde tedarikçiler önemli ölçüde üretimi arttıracak. Çünkü en azından sorunlar giderilene kadar Samsung kendi üretimini geçici olarak askıya alacak.

Samsung’un bu hatası şirkete 1 milyar dolara yakın bir maliyete mal olacak. Kore Yatırım ve Menkul analisti Lee Seung-Hyuck, sadece Samsung SDI biriminin üçüncü çeyrekte 16 milyon dolar zarar getirebileceğini söylüyor.

About admin

Check Also

Snapchat, video kayıt yapan yeni gözlüğünü tanıttı

Snapchat dün bazı büyük değişiklikler duyurdu. İlk olarak şirketin adının Snap,Inc olarak değiştirildiği açıklandı. Ana şirketin adı kısaltıldı ancak uygulamanın adı Snapchat olarak devam edecek.

Şirket Snap adı ile ilk donanımını da açıkladı. Şirket video kayıt yapabilen bir güneş gözlüğü duyurdu. Sağ ve sol tarafta kamera merceklerinin olduğu gözlükte insanları uyarı için bir de yanan ışığı mevcut. Bir düğme ile açılan kamera ile 10 saniyelik video kaydı yapılabiliyor.  30 saniye kayıt için üç kez basılacak.

Gözlüğün pili bütün gün için yetiyor ve taşınabilir şarj ile dört defa daha şarj edebilirsiniz. 129,99 $ fiyata sahip olması beklenen gözlük, siyah, turkuaz ve mercan renkleri ile satışa sunulacak.

Bir cevap yazın