Home / Teknoloji / Arkadaş seçimi yapabilen akıllı bileklik geliyor!

Arkadaş seçimi yapabilen akıllı bileklik geliyor!

Bir bileklik düşünün ki sizi tanıyıp ona göre arkadaşlarınızı seçebilsin, WellBe2’nin tasarladığı bu akıllı bileklikler böyle bir özelliğe sahip olacak.

Giyilebilir teknoloji her geçen gün bizleri daha da şaşırtmaya devam ediyor.

Bu bileklik fiziksel aktivilerinizi takip edebilme gibi özellikleri bir adım ileriye götürerek farklı insanlarla tanıştığınızda; tanıştığınız zamanını, tanışma anınızdaki kalp atış hızlarınızı ve karşınızdaki insanla konuşurkenki ses tonunuzu gibi bilgileri kullanarak özel algoritması sayesinde stres seviyenizi ölçebilecek ve size yeni arkadaş seçiminde bir sonraki adımları nasıl atmanız gerektiğini söyleyecek.

1466079021_wellbe

Bilekliğin topladığı bu bilgileri yine eş zamanlı olarak akıllı telefonunuzdan takip edebileceksiniz.

Ürün henüz piyasa da değil fakat yakın zamanda çıkması bekleniyor.

About admin

Check Also

Snapchat, video kayıt yapan yeni gözlüğünü tanıttı

Snapchat dün bazı büyük değişiklikler duyurdu. İlk olarak şirketin adının Snap,Inc olarak değiştirildiği açıklandı. Ana şirketin adı kısaltıldı ancak uygulamanın adı Snapchat olarak devam edecek.

Şirket Snap adı ile ilk donanımını da açıkladı. Şirket video kayıt yapabilen bir güneş gözlüğü duyurdu. Sağ ve sol tarafta kamera merceklerinin olduğu gözlükte insanları uyarı için bir de yanan ışığı mevcut. Bir düğme ile açılan kamera ile 10 saniyelik video kaydı yapılabiliyor.  30 saniye kayıt için üç kez basılacak.

Gözlüğün pili bütün gün için yetiyor ve taşınabilir şarj ile dört defa daha şarj edebilirsiniz. 129,99 $ fiyata sahip olması beklenen gözlük, siyah, turkuaz ve mercan renkleri ile satışa sunulacak.

Bir cevap yazın