Home / Teknoloji / 60 senedir gezegenimizin etrafında dolaşan ve ne olduğu bilinmeyen gizemli cisim

60 senedir gezegenimizin etrafında dolaşan ve ne olduğu bilinmeyen gizemli cisim

Dünya’nın yörüngesinde dolaşan ve birçok uzaylı teorisinde adı geçen Black Knight isimli uydu, ilk olarak 1954 senesinde ABD Hava Kuvvetleri’nin yaptığı açıklamalarla gündeme gelmiştir. Hava Kuvvetleri, Dünya’nın yörüngesinde bulunan iki uydunun varlığından bahsederek Ay’ı ve Black Knight’ı kastetmişlerdi. İnsanları meraklandıran açıklamalardan sadece birkaç sene sonra, uzay yarışı sırasında Rus ve Amerikan uzay araçları tarafından gözlemlenen Black Knight, yayımlanan fotoğraflarla ilk defa tüm dünya tarafından tanınmıştır.

Black Knight uydusu, bazı kaynaklara göre yaklaşık 13.000 yaşındadır ve 1950’li senelerde keşfedilmiş olmasına rağmen çok daha uzun bir süredir Dünya’nın yörüngesinde bulunmaktadır. Bu gizemli cismin varlığı hakkındaki ilk bulgular, 1899 senesinde Nikola Tesla‘nın yaptığı bir deneye dayanmaktadır. Bilim insanı, radyo dalgalarını kullanarak bir deney gerçekleştirmiştir ve Dünya dışı doğal bir cismin varlığına dair veriler toplamayı başarmıştır. Nikola Tesla bu cismin çok hızlı olduğunu iddia etmiştir ve onun iddiasını destekleyen söylemler ilerleyen tarihlerde dile getirilmiştir. Bazı bilgilere göre Black Knight Dünya’yı birkaç saatte turlayabilecek kadar hızlı hareket etmektedir ve bu da uydunun incelenebilmesini, konumunun belirlenmesini zorlaştırmaktadır.

Black Knight’ın dahil olduğu birçok uzaylı teorisi bulunmaktadır ve bunlardan en popüleri, Black Knight’ın insanları izleyen bir gözetleme aracı olduğudur. Bir teori de bu uydunun bizlerden önce yaşayan insanların eseri olduğunu söylemektedir. Teoriye göre; uyduyu geliştirebilecek kadar uzun yaşayan ve gelişen insanlar, savaşların ve felaketlerin yaşanmasıyla gezegeniminizin yüzeyinden silinmişlerdir.

Uydu, fotoğraflardan da görebileceğiniz gibi araç üzerinde bulunan bir insan figürünü andırıyor. Bu nedenle ‘Black Knight’, yani ‘Kara Şövalye’ olarak isimlendirilmiş.

Black Knight’ın, NASA ve diğer kaynaklar tarafından paylaşılan fotoğrafları:

1472949638_ace4e52fe09283c3c3565d22edb8596c.jpg

About admin

Check Also

Snapchat, video kayıt yapan yeni gözlüğünü tanıttı

Snapchat dün bazı büyük değişiklikler duyurdu. İlk olarak şirketin adının Snap,Inc olarak değiştirildiği açıklandı. Ana şirketin adı kısaltıldı ancak uygulamanın adı Snapchat olarak devam edecek.

Şirket Snap adı ile ilk donanımını da açıkladı. Şirket video kayıt yapabilen bir güneş gözlüğü duyurdu. Sağ ve sol tarafta kamera merceklerinin olduğu gözlükte insanları uyarı için bir de yanan ışığı mevcut. Bir düğme ile açılan kamera ile 10 saniyelik video kaydı yapılabiliyor.  30 saniye kayıt için üç kez basılacak.

Gözlüğün pili bütün gün için yetiyor ve taşınabilir şarj ile dört defa daha şarj edebilirsiniz. 129,99 $ fiyata sahip olması beklenen gözlük, siyah, turkuaz ve mercan renkleri ile satışa sunulacak.

Bir cevap yazın