Anasayfa / Teknoloji / Samsung ve Huawei, Kendi Yonga Setlerinin Kullanımını Artırıyor

Samsung ve Huawei, Kendi Yonga Setlerinin Kullanımını Artırıyor

Üçüncü taraf tedarikçilere olan güveni azaltmak amacıyla, Samsung ve Huawei gibi önde gelen akıllı telefon üreticileri, ürünler için kendi yonga setlerinin kullanımını hızlandırdı. IHS Markit’e göre, bu pazarda büyük bir değişime neden oluyor.

yonga setleri

Rapor, hem Samsung hem de Huawei’nin şirket içi yonga seti sevkiyatlarını 2019’un üçüncü çeyreğinde geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 30’dan fazla artırdığını gösteriyor. Buna paralel olarak Qualcomm’un payı aynı dönemde yüzde 16,1 oranında düştü.

Ayrıca, Güney Koreli dev Samsung’un 2018’in% 64,2’sinden 2019’un üçüncü çeyreğinde orta menzilli akıllı telefonlarında yaklaşık% 80,4’ünde kendi Exynos işlemcisini kullandığı ortaya çıktı. Genel olarak, Exynos yongaseti, gelen akıllı telefonların yüzde 61,4’ünde bulundu.

Öte yandan, Huawei, şirketin 2019’un üçüncü çeyreğinde gönderdiği akıllı telefonların yüzde 74,6’sında kendi Kirin işlemci serisini kullandı. IHS’ye göre, bu bir yıl önce yüzde 68,7’den bir artışı temsil ediyor. Bu, daha önce Kirin yonga setlerini esas olarak amiral gemisi akıllı telefonlarında kullanan Çin devi için büyük bir değişim. Bununla birlikte, orta menzilli cihazlar için de kendi Kirin işlemcisinin kullanımını genişletiyor.

IHS’nin raporu, Qualcomm’un Huawei gönderilerinin bölümünün 2018’in üçüncü çeyreğinde yüzde 24’ten 2019’un üçüncü çeyreğinde yüzde 8,6’ya düştüğünü de ekledi. Öte yandan MediaTek, Huawei telefonlarının payını yüzde 16,7’ye çıkardı. Üçüncü çeyrekte, bir önceki yıla göre% 7.3 arttı.

Bununla birlikte, hem Qualcomm hem de MediaTek pazar paylarını korumak ve büyütmek için şiddetle savaşıyor. Xiaomi, Oppo ve Vivo’nun Qualcomm ve MediaTek’in başlıca müşterileri olmasıyla, bu iki yonga üreticisi arasındaki rekabet ısınıyor.

Qualcomm, 2019’un üçüncü çeyreğinde yüzde 31’lik pay ile küresel mobil işlemci pazarında en yüksek paya sahipken, bunu yüzde 21 ile MediaTek izledi. Samsung’un Exynos ve Huawei’nin Kirin sırasıyla yüzde 16 ve yüzde 14 pazar payı elde etti.

Bunada Göz Atabilirsin

SSD ve M2 SSD Disk Arasındaki Farklar

SSD ve M2 SSD Disk Arasındaki Farklar

Daha hızlı bir bilgisayara sahip olmak için elinizde bulunan donanımlarınızdan bazılarını değiştirebilir ya da sıfırdan …

Bir cevap yazın