Anasayfa / Grafik Tasarım / Profesyonel Sunum Hazırlamak için 5 PowerPoint İpuçları

Profesyonel Sunum Hazırlamak için 5 PowerPoint İpuçları

Profesyonel sunum tamamen izlenimlerle ilgilidir. Slaytlarınız bu kısma bakmalıdır. Profesyonel görünümlü sunumlar hazırlamayı bildiğinizde, bir PowerPoint şablonunu özelleştirebilir veya kendi özel slaytlarınızı oluşturabilirsiniz. PowerPoint İpuçları, yaygın hatalardan kaçınmanıza, kitlenizi etkileşimde tutmanıza ve içerik olarak profesyonel bir sunum oluşturmanıza yardımcı olacaktır.

PowerPoint İpuçları

Bu amaçla, temel bir şablon kullanın veya kendi şablonunuzu oluşturun. PowerPoint, çok çeşitli profesyonel PowerPoint sunum şablonları ile birlikte gelir, ancak çevrimiçi olanları da bulabilirsiniz. Okunması kolay bir yazı tipi yüzü seçin. Bunu doğru yapmak zor, ancak bu profesyonel görünümlü Google yazı tiplerine bakabilirsiniz. Tasarımcı değilseniz, tek bir yazı tipi yüzüne sadık kalın ve kendinizi güvenli renklerle ve yazı tipi boyutlarıyla oynamakla sınırlayın.

Başlıklar ve metinler için yazı tipi boyutlarını dikkatlice seçin. Bir yandan, bir metin duvarı oluşturmak ve kitlenizin dikkatini kaybetmek istemezsiniz. Diğer yandan, kitlenizin önemli olduğunu düşündüğünüz metni okuyabilmesini istiyorsunuz. Bu yüzden yazı tiplerinizi yeterince geniş yapın.

Tüm slaytlarda yazı tipi yüzünü ve boyutlarını tutarlı bir şekilde kullanın. Bu bir şablon kullanmaya geri döner. Profesyonel bir sunum şablonu seçerseniz, tasarımcı bu yönüyle ilgilenmiş olacaktır. Bağlı kal!

Renkleri eşleştirin. Burada birçok sunum başarısız oluyor. Korkak bir şablon seçmiş ve tasarımcının renk profiline yapışmış olabilirsiniz, o zaman hepsini çirkin Excel grafikleriyle mahvediyor olabilirsiniz.

Beyaz zemin üzerine siyah metin her zaman en iyi, aynı zamanda en sıkıcı seçim olacaktır. Renkleri kullanma izniniz var! Ancak bunları sorumlu bir şekilde kullanın.

Gözlerinizi rahat tutun ve daima iyi kontrastı aklınızda bulundurun. Renk meydan okuyorsanız, iyi görünümlü bir renk paleti seçmek için birçok çevrimiçi araçtan birini kullanın. Ya da sadece bir şablon kullanın ve varsayılan renklerine sadık kalın.

Slaytlarınızda metinden daha fazla resim bulundurun. Görseller arkadaşlarınızdır. Puanlarınızı gösterebilir ve mesajınızı destekleyebilirler. Ama süslemek için görüntüleri kullanmayın! Bu, görsellerin zayıf kullanımıdır, çünkü bu sadece dikkat dağıtıcıdır. Görüntüler mesajınızı güçlendirebilir veya tamamlayabilir. Hikayenizi görselleştirmek veya açıklamak için görüntüleri kullanın.

PowerPoint sunumunuzu derlerken kendinize şu soruları sorun:

Bunada Göz Atabilirsin

Online Fotoğraf Editörü İncelemesi: "Fotor"

Online Fotoğraf Editörü İncelemesi: “Fotor”

Sizlere bugün online fotoğraf editörü Fotor hakkında bir inceleme yazısı hazırladık. Öncelikle şunu söylemeliyim ki …

Bir cevap yazın