Anasayfa / Sinema & Dizi / Prodüksiyon Hizmetleri Nelerdir?

Prodüksiyon Hizmetleri Nelerdir?

 

Prodüksiyon hizmetleri, genel olarak üç kategoride in Prodüksiyon hizmetleri, genel olarak üç kategoride incelenen yapım süreçleridir.  celenen yapım süreçleridir. Bunlardan en sık karşılaştığımız ve en çok kullanılan hizmet film prodüksiyon hizmetidir. Daha sonra ise akla müzik prodüksiyon ve video prodüksiyon hizmetleri gelmektedir.

Film prodüksiyon ve video prodüksiyon hizmetleri birbirine benzer hizmetler için aynı anlamda kullanılabilen isimlerdir, lakin müzik prodüksiyon hizmeti tamamen farklı bir sanat alanını olan müzik eserleri içim yapılan üretimler adına kullanılan bir tabirdir.

 

Film prodüksiyon kavramı genel olarak uzun metraj film çekimi gerçekleştirmek amacıyla kullanılmaktadır.  Uzun metraj film çekimi 60 dakikadan daha uzun film çekimleri için verilen profesyonel bir isimdir.

Film prodüksiyon uzun metraj film çekimi dışında;

Film prodüksiyon, herhangi bir filmin ön hazırlık, yapım ve yapım sonrası aşamalarının hepsini içine alan profesyonel yapım sürecidir. Filmin ön hazırlık sürecinde teknik ekip belirlenir ve senaryo oluşturulurken, yapım sürecinde film çekimi gerçekleştirilmektedir. Yapım sonrası alanda ise filmin color grading- color correction, ses miksajı ve montajı gibi işlemleri tamamlanmaktadır.


Video prodüksiyon, film için de değil de video üretim süreçleri için kullanılan yapım sürecin ismidir.  Video prodüksiyon aşaması klip çekimi, reklam filmi ya da tanıtım filmi çekimi gibi faaliyetlerin tamamlanma aşamalarının hepsini içine almaktadır.

Video Prodüksiyon Faaliyetleri;

gibi reklam ve pazarlama faaliyetlerin hepsine verilen isimdir.

Müzik prodüksiyon, bir müzik eserinin beste, aranje, mix, final mix ve mastering aşamalarının hepsini kucaklayan yapım sürecidir. Müzik prodüksiyon aşaması tamamlandığında genellikle video prodüksiyon süreci içindeki klip çekimi çalışmasına geçilmektedir.

Meyfilm Film ve Müzik Prodüksiyon firması olarak biz film prodüksiyon, video prodüksiyon ve müzik prodüksiyon aşamalarınızda her zaman yanınızdayız. Meyfilm sitemizden tüm projelerimize bakabilirsiniz.

 

 • Belgesel Film Prodüksiyon
 • Kısa Metraj Film Prodüksiyon 
 • Orta Metraj Film Prodüksiyon gibi alt dallara da ayrılmaktadır.
 • Bunada Göz Atabilirsin

  2019 Yapımı İzlemeniz Gereken 5 Film

  2019 Yapımı İzlemeniz Gereken 5 Film

  Bildiğiniz gibi dünya, Koronavirüs nedeniyle resmen tecrit altında. İnsanlar evlerinden çıkamıyor ve işlerine gidemiyor. Bu …

  Bir cevap yazın