Home / Haber / Sınavın ertelenmesini isteyen genç, Sri Lanka başkanının sitesini hack’ledi

Sınavın ertelenmesini isteyen genç, Sri Lanka başkanının sitesini hack’ledi

Sri Lanka’da yaşayan 17 yaşındaki öğrenci, ülkenin başkanı olan Maithripala Sirisena‘nın resmi internet sitesini hack’ledi ve General Certificate of Education sınavlarının tarihinin değiştirilmesi gerektiğini belirten bir yazı paylaştı. The Sri Lanka Youth isimli hack grubu adına paylaşılan mesajda tam olarak şunlar yazıyordu:

Sevgili Bay Başkan,

General Certificate of Education sınavının Nisan ayında yapılmasından, Sinhala/Hindu yeni yılına denk gelmesi nedeniyle son derece rahatsızız. Bu nedenle kararınızı yeniden düşünün. Ayrıca, Sri Lanka web sitelerinin güvenliğini de artırın. Aksi takdirde siber savaşla karşı karşıya kalacağız.

Eğer durumu kontrol edemeyeceğinizi düşünüyorsanız yeni bir seçim düzenleyin.

Başbakanın sorumsuz davranışlarını durdurun.

Üniversite öğrencilerinin sorunlarıyla daha yakından ilgilenin.

The Sri Lankan Youth

1472577089_maithri.jpg

(Sri Lanka başkanı)

Bu mesajın paylaşılmasından sadece birkaç saat sonra sitenin kontolü yeniden ele alındı ve siteyi hack’leyenlerden birisi olan 17 yaşındaki genç gözaltına alındı. Diğer hacker’ların kimliğini tespit etmek adına çalışmalar başlatıldı.

About admin

Check Also

WhatsApp izniniz olmadan Facebook’a bilgilerinizi gönderecek

WhatsApp, kullanıcılarının telefon numarasını Facebook ile paylaşacağını açıkladı. Kişilere özel reklamların gösterilebilmesi için son derece önemli olan numara paylaşımı, Facebook yetkililerinin söylediğine göre spam hesapları tespit etmede de büyük rol oynayacak.

1472142443_img.lrytas.lt.jpg

Bugün erken saatlerde WhatsApp'ın numara paylaşımı için gizlilik politikasını güncelleyen Facebook tarafından şöyle bir açıklama geldi:

"Bu sistem sayesinde kullanıcıları iki farklı platformda da kontrol altında tutabileceğiz. Örneğin bir Facebook kullanıcısı sürekli olarak link paylaşımı yapıyor ve diğer kullanıcıları rahatsız ediyorsa, onun saptanması için WhatsApp'ı kullanabileceğiz ve gerekli olursa iki platformu kullanmasını da engelleyeceğiz."

 

Bir cevap yazın