Home / Haber / Öğrencilere siber güvenlik alanında eğitim veriliyor

Öğrencilere siber güvenlik alanında eğitim veriliyor

İstanbul Bilgi Üniversitesi, eğitim yelpazesini genişleterek mevcut ön lisans programlarına Bilgi Güvenliği Teknolojisi programını da ekliyor. Program ile her alanda faaliyet gösteren firmaların ihtiyacı olan, nitelikli ve donanımlı meslek elemanları yetiştiriliyor.

Bilgi Güvenliği Teknolojisi Programını tercih eden öğrenciler, tüm sektörlere bilgi güvenliği çözümleri geliştirmek, şirketlerin siber güvenlik konusunda gereksinimlerine karşı adımlar atmak ve bilgisayar sistemleri alanında teknik destek elemanı olarak çalışabilmek üzere eğitimler alıyor. Öğrenciler, bilgi güvenliği konusunda teorik ve pratik beceriler kazanarak uzmanlaşıyor.

Bilgi Güvenliği Teknolojisi Programı ile siber güvenlik alanında eğitim alan öğrenciler, internet ve elektronik posta hizmeti veren, çok kullanıcılı bilgisayar sistemi ve ağı olan, elektronik ticaret ve uzaktan eğitim yapan kuruluşlarda; sistem güvenliği uzmanı, bilgi işlem uzmanı, sistem ve ağ danışmanı, sistem destek uzmanı ve internet programcısı gibi pozisyonlarda çalışma fırsatı buluyor.

About admin

Check Also

WhatsApp izniniz olmadan Facebook’a bilgilerinizi gönderecek

WhatsApp, kullanıcılarının telefon numarasını Facebook ile paylaşacağını açıkladı. Kişilere özel reklamların gösterilebilmesi için son derece önemli olan numara paylaşımı, Facebook yetkililerinin söylediğine göre spam hesapları tespit etmede de büyük rol oynayacak.

1472142443_img.lrytas.lt.jpg

Bugün erken saatlerde WhatsApp'ın numara paylaşımı için gizlilik politikasını güncelleyen Facebook tarafından şöyle bir açıklama geldi:

"Bu sistem sayesinde kullanıcıları iki farklı platformda da kontrol altında tutabileceğiz. Örneğin bir Facebook kullanıcısı sürekli olarak link paylaşımı yapıyor ve diğer kullanıcıları rahatsız ediyorsa, onun saptanması için WhatsApp'ı kullanabileceğiz ve gerekli olursa iki platformu kullanmasını da engelleyeceğiz."

 

Bir cevap yazın