Home / Haber / Hacker’lar 25 milyon hesap bilgisini çaldı!

Hacker’lar 25 milyon hesap bilgisini çaldı!

Rus internet devi Mail.ru ile bağlantılı olan forumların hack’lendiği açıklandı. Yaklaşık 25 milyon internet kullanıcısının hesap ve kişisel bilgilerinin çalınmasıyla sonuçlanan bilgi hırsızlığı, Mail.ru’ya önceden de saldıran iki hacker tarafından gerçekleştirildi.

Hacker’lardan birisi, Temmuz ayında oyun konularının tartışıldığı bir foruma saldırı yaptı ve 13 milyon hesap bilgisini çalmayı başardı. Bundan sadece bir ay sonra, Ağustos ayında diğer hacker sahneye çıktı ve iki farklı forumdan toplamda 12 milyon hesap bilgisi çaldı. Toplamda 25 milyon hesap bilgisinin çalınması, Mail.ru’nun kullanıcı sayısını kötü oranda etkilemeye başladı.

1472067834_d64079063a644e4193d91af8c44acfbd.jpg

About admin

Check Also

WhatsApp izniniz olmadan Facebook’a bilgilerinizi gönderecek

WhatsApp, kullanıcılarının telefon numarasını Facebook ile paylaşacağını açıkladı. Kişilere özel reklamların gösterilebilmesi için son derece önemli olan numara paylaşımı, Facebook yetkililerinin söylediğine göre spam hesapları tespit etmede de büyük rol oynayacak.

1472142443_img.lrytas.lt.jpg

Bugün erken saatlerde WhatsApp'ın numara paylaşımı için gizlilik politikasını güncelleyen Facebook tarafından şöyle bir açıklama geldi:

"Bu sistem sayesinde kullanıcıları iki farklı platformda da kontrol altında tutabileceğiz. Örneğin bir Facebook kullanıcısı sürekli olarak link paylaşımı yapıyor ve diğer kullanıcıları rahatsız ediyorsa, onun saptanması için WhatsApp'ı kullanabileceğiz ve gerekli olursa iki platformu kullanmasını da engelleyeceğiz."

 

Bir cevap yazın