Home / Haber / Bulmacayı çözene gizli servisin bilgileri veriliyor!

Bulmacayı çözene gizli servisin bilgileri veriliyor!

1×0123 isimli bir hacker, sızdırılan NSA (Ulusal Güvenlik Ajansı) bilgilerinin paylaşılmayan kısmına sahip olduğunu açıkladı. Bu bilgileri paylaşmaya niyetli olan 1×0123, bilgilere ulaşmak isteyen kişilere zor bir bulmaca sordu. 1×0123’ün kendi Twitter adresinden paylaştığı bulmaca şu şekilde:

1472062906_cqfyv5pwcaa6f6r.jpg

1×0123’ün söylediğine göre şu ana kadar sadece 2 kişi bulmacayı çözebildi ve NSA bilgilerinin bulunduğu internet sitesine ulaşabildi.

Bulmaca hakkında ipuçları paylaşan 1×0123’ün resmi Twitter hesabına buradan ulaşabilirsiniz.

About admin

Check Also

WhatsApp izniniz olmadan Facebook’a bilgilerinizi gönderecek

WhatsApp, kullanıcılarının telefon numarasını Facebook ile paylaşacağını açıkladı. Kişilere özel reklamların gösterilebilmesi için son derece önemli olan numara paylaşımı, Facebook yetkililerinin söylediğine göre spam hesapları tespit etmede de büyük rol oynayacak.

1472142443_img.lrytas.lt.jpg

Bugün erken saatlerde WhatsApp'ın numara paylaşımı için gizlilik politikasını güncelleyen Facebook tarafından şöyle bir açıklama geldi:

"Bu sistem sayesinde kullanıcıları iki farklı platformda da kontrol altında tutabileceğiz. Örneğin bir Facebook kullanıcısı sürekli olarak link paylaşımı yapıyor ve diğer kullanıcıları rahatsız ediyorsa, onun saptanması için WhatsApp'ı kullanabileceğiz ve gerekli olursa iki platformu kullanmasını da engelleyeceğiz."

 

Bir cevap yazın