Anasayfa / Mobil / Blackberry Kişisel Verilerinizi Korumanın Yolları

Blackberry Kişisel Verilerinizi Korumanın Yolları

Çoğumuz BlackBerry akıllı telefonlarımız hakkında önemli bilgiler tutarız. İstediğiniz son şey, cihazınız kaybolduğunda veya çalındığında özel ve gizli verilerinizin yanlış ellere geçmesidir. Korunduğunuzdan emin olmak için aşağıdaki ipuçlarından bazılarını izleyin:

Bluetooth’unuzu etkin durumda bırakmak, virüs bulaşma ve başkaları tarafından yetkisiz erişim riskini artırır. Kullanmadığınızda devre dışı bıraktığınızdan emin olun. Etkinleştirebileceğiniz bir başka koruma katmanı da Seçenekler’den geçerek ve Bluetooth bölümünde “Keşfedilebilir” alanı altında “Hayır” ı seçmektir.

blackberry güvenlik

Kullanıcı hesaplarınızı ve şifrelerinizi korumak için Blackberry’nin yerleşik Password Keeper Yardımcı Programını kullanmanız önemle tavsiye edilir. Giriş bilgilerinizi İnternet Tarayıcı’da depolamak, harici kaynakların verilerinize diğer konumlardan erişmesini çok daha kolay hale getirir.

Blackberry cihazı, Seçenekler ve Güvenlik Ayarları bölümünden etkinleştirebileceğiniz bir “İçerik Koruması” özelliği içerir. Bu paha biçilmez yapılandırma, adres defterinizi koruma ve erişimi kısıtlama seçeneği sunar.

Güçlü bir parola seçmenin yanı sıra, zaman aşımı süresi, uygulama yükleme izni, parola denemesi sayısı ve günlük kısıtlamaları gibi diğer özellikleri de ayarlama seçeneğiniz vardır.

Cihazınızın şifre özelliğini etkinleştirmek için> Seçenekler> Şifre’ye gidin.

İster sitelerden dosya indiriyor olun, ister başka bir cihazdan alıyor olun, güvenilir bir kaynaktan geldiğinden emin olun. Fotoğraflar, sesli notlar, Blackberry Kişileri ve diğer uygulamalar aracılığıyla iletilen bozuk dosyalar, virüsler ve truva atları, Blackberry cihazınızı ciddi şekilde etkileyebilir. Ayrıca, iletilen tüm dosyaların taranıp temizlendiğinden emin olmak için güvenilir bir Anti-Virüs yazılım uygulaması yükleyebilirsiniz.

Bu, veri korumasını ve cihaz performansını önemli ölçüde artırabileceği için Blackberry’de en çok gözden kaçan araçlardan biridir. Etkinleştirildiğinde, şifrelenmiş belgeler, e-postalar, SMS mesajları, internet tarayıcı önbelleği, kullanılmayan uygulamalar, resimler, medya dosyaları ve arama günlükleri gibi gizli verileri silerek cihazınızın belleğini temizlemenizi sağlar.

Bu özelliği etkinleştirmek için> Seçenekler> Güvenlik Seçenekleri> Bellek Temizleme bölümüne gidin.

Başlamak için, BBM davetiyelerinde bazı tanınmayan kullanıcıların filtrelenmesine yardımcı olacak bir güvenlik sorusunu etkinleştirebilirsiniz.

Etkinleştirmek için> BBM’ye gidin> Blackberry Menü Tuşu’na tıklayın> Seçenekler’e gidin> “Davetiyede güvenlik sorusunu görüntüle” seçeneğini işaretleyin. Aynı ekranda, rahatsız edici veya zararlı ses dosyalarını engelleyecek “Sesli notları otomatik olarak kabul et” seçeneğinin işaretini kaldırabilirsiniz.

Bunada Göz Atabilirsin

iPhone Youtube Video İndirme

iPhone YouTube Videoları Nasıl İndirilir?

iPhone bir kural ve kısıtlaması olan, her istediğiniz uygulamayı yükleyemediğiniz, her istediğiniz dosyayı indiremediğiniz bir …

Bir cevap yazın