Anasayfa / Mobil / Android Telefon Yedekleme Nasıl Yapılır?
Android telefon yedekleme nasıl yapılır?

Android Telefon Yedekleme Nasıl Yapılır?

Akıllı telefonlar, fotoğraflarımız, kişilerimiz, şifrelerimiz ve hatta bazı finansal bilgiler dahil olmak üzere, verileri depolamak için birincil kaynak haline gelmiştir. Bu günlerde kusursuz bağlantı ile birlikte kişisel veri bankamız olarak hareket ediyor. Akıllı telefonlarda depolanan verilerimizin bir yedeğini tutmak gerekli hale gelmiştir. Android akıllı telefonlarda temel verileri yedeklemek için bir rehber hazırladık. İşte Android telefon yedekleme nasıl yapılır?

Android telefon yedekleme

Verileri Kurtarma – Bir yedekleme yapmanın tek ve birincil amacı, herhangi bir veri kaybı olduğunda onu iyileştirmektir.

Bireysel Dosya Geri Yükleme – Tam yedeklemeyi geri yüklemek gerekmez, kullanıcı tek tek dosyaları kurtarabilir.

Donanım Arızasına Karşı Koruma – Akıllı telefonun tuğlası gibi ani donanım arızası durumunda, Yedeklemeler temel verilerin geri alınmasında hayati bir rol oynayabilir.

Gelişmiş güvenilirlik – Herhangi bir özel ROM veya herhangi bir Çerçeve kullanıyorsanız, yedek oluşturmanız önemle tavsiye edilir.

Android verilerini yedeklemek için Kişiler, Arama Kayıtları, SMS, resimler, videolar ve diğer dosyalar gibi farklı yollar vardır. Aşağıdaki yollardan bazıları root erişimine ihtiyaç duyar, ancak yöntemlerin çoğu köksüzdür.

Köklü bir cihaz kullanmak, farklı uygulamalar kullanarak yedekleme oluşturma konusunda size daha fazla esneklik sunar. Böyle bir uygulama, uygulama ayarlarını, sistem verilerini ve hatta Wi-Fi şifrelerini tek bir konsolda yedeklemeye yardımcı olan Titanyum Geri’dir. Birkaç dokunuşla verileri yedeklemeye ve geri yüklemeye izin veren oldukça güçlü bir uygulamadır. Aşağıdaki adımları izleyerek kolayca kullanılabilir:

Android, Google hizmetlerine ve ürünlerine özgü olduğundan, Google’ın Android sistemindeki dahili hizmetini kullanarak her zaman temel verilerin yedeklenmesi önerilir. Google sunucularındaki her bir dokümanı yedeklemenin farklı yolları vardır. Fotoğraflar ve Videolar, Kişiler ve Çağrı Günlükleri, WhatsApp ve diğer uygulama verilerini kurtarmak için aşağıdaki adımları izleyin.

Google Fotoğraflar, kullanıcıların Google sunucularında yüksek kalitede sınırsız fotoğraf ve video depolamasına olanak tanıyan tek uygulamadır. Videoları ve resimleri buluta yedeklemenin ve geri yüklemenin en kolay yoludur. Google Fotoğraflar uygulaması her zaman Android Telefonlarda kullanılabilir. Aksi takdirde, kullanıcılar buradan indirebilirsiniz. Google Fotoğraflar Uygulaması Otomatik Yedekleme’yi kullanma adımları:

Bunada Göz Atabilirsin

iPhone Youtube Video İndirme

iPhone YouTube Videoları Nasıl İndirilir?

iPhone bir kural ve kısıtlaması olan, her istediğiniz uygulamayı yükleyemediğiniz, her istediğiniz dosyayı indiremediğiniz bir …

Bir cevap yazın